niedziela, 15 styczeń 2023 19:51

Przedszkolaki dokarmiają ptaki

Napisane przez
Przedszkolaki dokarmiają ptaki Przedszkolaki dokarmiają ptaki fgfg

Przedszkolaki z grupy „Sówek” podczas zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków i zwierząt leśnych. Dzieci dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków i dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się czym można je dokarmiać i same z dużym zapałem wsypywały pokarm do karmnika. Poznały ptaki zimujące w Polsce. Wykonały piękne karmniki dla skrzydlatych przyjaciół.  Dokarmiając ptaki i inne zwierzęta leśne dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele zwierząt mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Podczas wspólnych spacerów dzieci zabierały ze sobą lornetkę i obserwowaliśmy, jak wyglądają oraz czym się żywią nasi skrzydlaci przyjaciele.

 

Czytany 464 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 15 styczeń 2023 19:53